Gry Planszowe Wiki
Advertisement

Mage Knight to strategiczna gra planszowa autorstwa Vlaada Chvátil'a. W grze każdy gracz wciela się w postać, którą wędruje po świecie, walcząc z napotkanymi na planszy wrogrami oraz ew. pozostałymi graczami (w wariancie konkurencyjnym), awansując swoją postać i zdobywając nowe karty dające nowe możliwości.

Gra zyskała sporą rzeszę fanów dzięki bardzo zaawansowanej i dobrze zbalansowanej mechanice dającej graczowi olbrzymie możliwości. Różne scenariusze - konkurencyjne, kooperacyjne oraz solo dają grze bardzo dużą regrywalność. Głównym minusem gry jest duży próg wejścia - wszystkie zasady są na początku trudne do zapamiętania oraz długi czas rozgrywki (przy 4 graczach, w pełnym wariancie jedna rozgrywka potrafi trwać nawet 7-8 godzin).

Gra pozwala również na rozgrywkę solo i znakomicie sprawdza się w tym wariancie. Dodatek Mage Knight: The Lost Legion wprowadza sterowaną przez grę postać generała Volkare, która dodatkowo wzbogaca i tak już bardzo grywalny wariant solo poprzez walkę z ruchomym przeciwnikiem.

Pic2467377 md.jpg

Linki[]

Advertisement