Gry Planszowe Wiki
Advertisement

Gra planszowa autorstwa Vlaada Chvátil. Gracze budują statki kosmiczne, i startują nimi w wyścigu. Po drodze napotykają planety i opuszczone stacje z których mogą zebrać cenne towary, oraz kosmicznych piratów, deszcze meteorytów, które powodują że statek się rozpada.

Gra składa się z 3 rund (dodatki umożliwiają 4). Każda składają się z 2 faz. Budowy statku i rozpatrywaniu kart przygód. Kolejne rundy są coraz bardziej wymagające, ze względu na możliwość budowania większych statków, i trudniejszych kart przygód.

W trakcie budowy, gracze równocześnie wybierają elementy statku, które dokładają do swojego statku układając je zgodnie z pasującymi połączeniami. Gdy pierwszy gracz skończy budowę statku, uruchamia on klepsydrę która ogranicza czas budowania pozostałym graczom. W trakcie budowy można podejrzeć część kart przygód co daje możliwość przygotowania się pod konkretne trudniejsze przygody.

Druga faza rundy polega na rozpatrywaniu kart przygód. Możliwe są planety z których każdy gracz może się zatrzymać aby zebrać surowce, które można potem sprzedać, otwartą przestrzeń, gdzie wszyscy uruchamiają silniki, lub meteoryty które mogą zniszczyć statek. Większość przygód daje pierwszemu graczowi możliwość wyboru lepszych planet z surowcami, ale także wystawia go pierwszego na spotkanie z piratami.

Dodatki[]

Gra posiada dwa dodatki które rozszerzają wersję podstawową o nowe elementy statku i karty przygód. Dodatkowo wprowadzają opcjonalne reguły jak Even Steven, który daje pomoc dla początkujących graczy, lub utrudnienie dla bardziej zaawansowanych; Specjaliści którzy dają nowe możliwość np. połączenia dwóch elementów statku które nie mogą zostać połączone, zgodnie z podstawowymi regułami; Bardzo trudne karty przygód, które gracze wybierają w sekrecie przed innymi.

Linki[]

Wersja Cyfrowa

Advertisement